Nezařazené

Stop micerální vodě – ANO, ŠKODÍ NAŠÍ POKOŽCE!


Také jste si koupila micelární vodu na odličování, protože jste si myslela, že odlíčí Váš obličej šetrněji než Váš běžný odličovač? Tak čtěte dál a zachraňte svůj obličej dokud je čas!

MICERÁLNÍ VODA vypadá neškodně. Má průzračnou barvu, neutrální nebo žádnou parfemaci a ty nejznámější roztomile růžová víčka.

NAVÍC SE prodávají převážně v lékárnách, takže by měly být pleti prospěšné a neškodné, ne? Je to marketingový tah stejně jako dodatek k názvu u té nejprodávanější – Bioderma Sensibio. Dvakrát “bio” v dvouslovném názvu. (Tenhle výrobce se nám opravdu nesnaží evokovat, že se jedná o neškodný výrobek)

NA OBALY si výrobce může psát skoro co chce, z toho je mi už nějakou dobu zle. A na obalech micelárních vod se to až podezřele hemží nápisy jako “sensibio”, “pure”, “zklidňující”, “pro citlivou pleť” nebo “fyziologická” – pravděpodobně nevíte, co fyziologická znamená, ale působí to odborně, že?

Uvědomte si, co to musí být za chemii, když průzračná voda odlíčí voděodolnou řasenku. Přesně tu voděodolnou řasenku, kterou krémovým odličovadlem sličujete na tři vatové tampony. Celkem odporné, ne?

Micelární voda při douhodobém používání narušuje přirozený kožní film pleti, dochází k jejímu ZTENČOVÁNÍ a Váš obličej může reagovat takto:

  1. Zašedlý obličej, ztráta pěkné přirozené barvy obličeje.
  2. Ucpávání pórů.
  3. Vyrážky, ekzémy, lišeje, ohraničená místečka na pleti s jemnými šupinkami.
  4. Začervenání pleti a rozšířené žilky.
  5. Náhlé alergie na kosmetiku, kterou používáte dlouhodobě. Pálení tváře při použití oblíbeného krému.

Složení micerálních vod:

WATER (AQUA) = voda.

PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES = změkčovadlo, které způsobuje citlivost pleti.

CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT = výtažek z okurky, antioxidant. Velmi malé % obsahuje.

MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES = neškodná zvlhčovadla v rámci možností, jsou lepší alternativní složky.

PROPYLENE GLYCOL = Zvlhčovadlo. Může způsobovat alergické reakce, zejména lidé postihnuti ekzémem by měli být na pozoru. Může způsobovat podráždění, alergické reakce, kontaktní kopřivku, nebo přecitlivělost.

DISODIUM EDTA = Silný E konzervant, podporuje množení patogenů v pleti.

CETRIMONIUM BROMIDE = Dráždí pleť, vyvolává alergie.

A PŘÍŠTĚ SE NAUČÍME, JAK SE SPRÁVNĚ A EFEKTIVNĚ ODLIČOVAT!!! Tak zase v neděli….

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Odeslat komentář